Herkules

Mocna Strona Mężczyzny

Ćwiczenia na plecy
Trening

Ćwiczenia na plecy – video trening, część 2 | Herkules

Ćwiczenia na plecy, część 2 – trening prowadzi KRZYSZTOF PIEKARZ, złoty medalista debiutów 2014 PZKFiTS w kategorii 90+

Ćwiczenia na plecy prezentowane dzięki Somatodrol * – suplement diety na masę mięśniową więcej >>

Dlaczego mięśnie pleców są ważne?

Mięśnie pleców czyli inaczej mięśnie grzbietu dzieli się na dwie główne grupy – mięśnie powierzchowne i mięśnie głębokie. Są one jedną z najważniejszych grup mięśniowych, gdyż odpowiadają za zachowanie prostej postawy ciała i pozwalają zadbać o bezpieczeństwo kręgosłupa. Z tego względu bardzo ważne są ćwiczenia na plecy. Pozwalają one utrzymać elastyczność mięśni i sprawność. Ponadto są one niezbędne przy budowaniu sylwetki i utrzymaniu prostej postawy.

Ćwiczenia na plecy – wiosłowanie sztangą wykonane podchwytem

Ćwiczeni na plecy jakie proponuje Krzysztof Piekarz na swoim videotreningu to wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia. Tym razem złoty medalista pokazuje wariant tego ćwiczenia wykonany przy pomocy podchwytu. Film pozwala poznać prawidłową technikę tego ćwiczenia. Natomiast na poprzednim video możesz zobaczyć to ćwiczenie na plecy wykonane nadchwytem. Sama zmiana sposobu trzymania sztangi z nadchwytu na podchwyt daje możliwość trochę innego zaangażowania mięśnie.

Jak ćwiczyć mięśnie pleców?

W tym ćwiczeniu najważniejszy jest pełen zakres ruchów a także utrzymanie prostych pleców podczas treningu. Krzysztof zaznacza, ze prawidłowa technika tego ćwiczenia jest szczególnie ważna, aby nie nabawić się kontuzji. Szczególnie uczula aby nie garbić się podczas tego ćwiczenia, nie robić kociego grzbietu, ponieważ może to powodować niebezpieczne przeciążenia dla kręgosłupa. W tym ćwiczeniu technika jest najważniejsza, a ciężar możemy dokładać dopiero jak opanujemy prawidłową technikę – podkreśla Krzysztof Piekarz.

Pozostałe ćwiczenia, które proponuje krzysztof piekarz można zobaczyć tutaj: ćwiczenia ćwiczenia na plecy cz. 1 oraz trening pleców cz. 3

* Wpis zawiera linki partnerskie (afiliacyjne)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *