Herkules

Mocna Strona Mężczyzny

Flyboard Sport pełen adrenaliny
Sport i relaks

Pełen adrenaliny, wakacyjny wekend nad wodą

Poszukiwanie sposobów na spędzanie wolnego czasu w wakacyjny weekend to często powód, dla którego potrafimy choćby na chwilę odłożyć na bok obowiązki służbowe. W naszych wyborach często kierujemy się chęcią zdobycia nowego doświadczenia lub przeżycia przygody podnoszącej poziom adrenaliny. W te upalne dni kierunkiem, który wydaje się najrozsądniejszym jest… woda.

Przy większych akwenach w całej Polsce powstają eleganckie hotele, przyjazne pensjonaty, piękne mariny i czyste strzeżone plaże, a wraz z nimi rozszerza się oferta atrakcji, których można zakosztować nad wodą. W dalszej części przybliżymy niektóre sporty wodne, które cieszą się coraz większą popularnością wśród mężczyzn i mogą stanowić wyzwanie dla osób poszukujących wyznań.

JetSki – sport dla fanów adrenaliny

Jeśli ktoś szuka mocnych wrażeń to strzałem w dziesiątkę może okazać się bardziej jazda skuterem wodnym. Te maszyny robią sporo hałasu, osiągają znaczne prędkości, a jazda po falach zapewnia przynajmniej tygodniowe zapotrzebowania na dawkę adrenaliny. Dodatkowo w przypadku skuterów JetSki utrudnieniem jest to, że osoba prowadząca skuter pozostaje w pozycji stojącej. Pomimo tego, że ciężej na nim utrzymać równowagę, to ewolucje, jakie skuter może wykonać, robią wrażenie. Nie można oczywiście zapomnieć o kwestiach bezpieczeństwa. Bardzo ważny jest kask. Dodatkowo, co już jest standardem w czasie aktywności na wodzie, należy mieć kamizelkę asekuracyjną.

Jeśli zaczynamy przygodę z jakimś sportem warto rozważyć wzięcie paru lekcji z osobą, która ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Jeśli dodatkowo jest to zawodnik, który startuje w zawodach rangi mistrzowskiej możemy mieć pewność, że podpowie nam coś więcej niż tylko podstawowe zasady użytkowania skutera – mówi Ernestas Vasiliauskas, prezes firmy Super Prezenty.

Flyboard – bądź jak Ironman

Kolejnym pomysłem na aktywne spędzenie wolnego czasu są loty na flyboard. Jest to zmodyfikowana wersja wakeboardu, tzn. deski z wiązaniami do pływania na wodzie.  Zapewne wszyscy fascynaci bohaterów  takich jak: Superman, Batman, Spiderman czy Ironman zainteresują się tą dziedziną. W przypadku fly-boardu mają oni okazję wcielić się w wodną wersję jednego z nich. Jak to możliwe? Woda pod ciśnieniem skierowana pionowo w dół może wynieść człowieka w górę na wysokość nawet do 10 metrów. Osoba latająca na fly-boardzie może wykonywać przeróżne ewolucje w powietrzu i na wodzie. To sport dla tych, którzy nie boją się wyzwań, szukają adrenaliny i chcą wzmocnić mięśnie całego ciała, zwłaszcza mięśnie nóg oraz brzucha.

Ta forma rozrywki jest bardzo bezpieczna, gdyż cały czas nad bezpieczeństwem osoby latającej na flyboard czuwa doświadczony instruktor, który w razie potrzeby odłączy dopływ wody i zapewni bezpieczny powrót na ląd. To nowość na polskim rynku, która na zachodzie cieszy się dużą popularnością.  – dodaje Ernestas Vasiliauskas.

Kolorowe koszule, muzyka czyli… windsurfing i niezapomniane beach party

Dla osób, które chciałyby przeżyć przygodę mającą nieco więcej wspólnego z siłami natury, ale również są głodni wrażeń, wyzwaniem może być pływanie na windsurfingu. To sport, który dobrze kojarzy wielu osobom – bo windsurfing to nie tylko pływanie, ale także styl życia. Wieczory wypełnione sławnymi beach party! Świetna muzyka i zabawa do białego rana na plaży, to nieodłączne elementu wakacyjnego luzu!

W celu znalezienia sprawdzonych ośrodków i instruktorów świadczących usługi aktywnego wypoczynku nad wodą warto odwiedzić stronę Super Prezentów. Firma ma w swojej ofercie propozycje aktywnego spędzania czasu nad wodą w takich miejscach jak: Półwysep Helski, Zalew Zegrzyński, Mazury, Poznań, Katowice (Jezioro Pławniowice), Radom (Zalew Domaniowski), Rzeka Dunajec, okolice Szczawnicy (kajakarstwo górskie).

Sporty wodne to sposób na spędzenie wolnego czasu, który szczególnie w upalne dni może dać zastrzyk pozytywnej energii! Więcej informacji można znaleźć na stronie www.superprezenty.pl

Materiały źródłowe

  1. https://search.mass.gov/?page=1&q=%3Ca%20href%3D%22https%3A%2F%2Fwww.fitblogerka.pl%22%3Eblog%20o%20fitnessie%3C%2Fa%3E
  2. https://search.mass.gov/
  3. fitblogerka blog o sporcie
  4. Newseria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *